Duchovný víkend v znamení JOELA

Duchovný víkend v znamení  JOELA

Vrúcna , priateľská a duchovná atmosféra,

tak by sa dalo  nazvať prvé stretnutie JOEL (víkend duchovnej obnovy), ktorý sa podľa plánu uskutočnil v zariadení Biele studničky na Dargove. V družnom kolektíve nás bolo spolu 35 účastníkov a to  z  celého východoslovenského regiónu.   Od  piatka večera, do nedeľňajšieho poludnia sme strávili spoločné chvíle vzájomným zbližovaním sa, vytváraním dôvernej atmosféry v skupinkách,  v dvojiciach ako aj osobným rozjímaním nad Božím slovom v prírode. Chválili sme nášho stvoriteľa spoločnými piesňami, modlitbami a zdieľali sme sa o naše  skúsenosti s Bohom, ktoré zásadným spôsobom  ovplyvnili naše životy.

Stretnutie bolo zamerané na vzájomnú pomoc bratov a sestier v ich duchovnom živote, čoho má byť následok lepších vzťahov rodinách, v zboroch, susedstve,   v kolektívoch, ale aj v neposlednej rade s ľuďmi, s ktorými prichádzame do kontaktu,  aby bolo na nás vidieť, že KRISTUS žije v nás. Návrat k Bohu je tým najdôležitejším pre človeka v tejto „poslednej dobe“.

Zhodli sme sa na tom, že práve dobré vzťahy a otvorenosť sú   kľúčovými princípmi, ktoré môžu náš duchovný život  zásadným spôsobom formovať a obohatiť.  Preto, všetko dobré, čo sa na „JOELOVI“ naučíme, chceme s Božou pomocou taktiež odovzdať ďalej do našich zborov a tešiť sa z požehnaní, ktoré má pre nás všetkých Boh aj takýmto spôsobom pripravené.

„Teraz však — znie výrok Hospodina — vráťte sa ku mne celým srdcom, v pôste, plači a náreku!  Potom vylejem svojho ducha na každého človeka.“ Joel 2:12, 3:1

                                                                                                                                           Ulrichová Irenka

 

  

DSC_4875 DSC_7587 DSC_7591 DSC_7596DSC_4824DSC_4828DSC_4822

 

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *