Joel 3 – „slúžiť druhým“

Joel 3 –  „slúžiť druhým“

V poradí už tretie stretnutie „Joel“,  sa uskutočnilo v obci Bózsva, v Maďarsku, ktoré leží  približne 30 km od slovenských hraníc,  v malebnom prostredí obkolesenom nádhernou prírodou. Tu sa  nachádza cirkevné rekreačné zariadenie našich južných susedov, kde nás na jeden z júnových víkendov s láskou prichýlili.

Cieľom nášho stretnutia, okrem spoločenstva a upevňovanie vzájomných vzťahov medzi generáciou starších a mladších, bola služba.  Modlili sme sa, vymieňali si pohľady, inšpirovali sa skúsenosťami a hľadali možnosti, ako v rámci svojich možností byť citlivejší, užitočnejší a viac nápomocný v službe nášmu okoliu. Jednotlivé skupinky si vytýčili svoj vlastný „akčný plán služby“, so záväzkom, že sa ho budú snažiť  v blízkej dobe realizovať.

Keďže témou stretnutia bola služba, všetci účastníci mali príležitosť  svoje odhodlanie pomáhať druhým vyskúšať priamo na tvári miesta, v areáli rekreačného zariadenia.  Práce bolo dosť pre všetky ruky a tak lopaty, hrable, štetce ktoré nám správca objektu požičal, boli  na nejakú hodinku plne využité.

S dobrým pocitom, vďačnosťou za požehnaný čas, modlitbou a nedeľňajším obedom sme sa rozlúčili. S vierou, že naše stretnutie bolo požehnaním nielen pre nás všetkých, ale že to, čo sme spoločne prežili, bude mať dosah aj tam kde sa vrátime, vo všednom každodennom, normálnom“  živote. V službe pred druhých…

Oliver Popovič, kazateľ

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *