„Manželstvo, raj alebo peklo?“

„Manželstvo, raj alebo peklo?“

Manželstvo, raj alebo peklo?

Milé sestry a bratia, ako to už býva zvykom, aj tento rok, od 6. do 13. februára máme  príležitosť  spoločne sa stretnúť  pri príležitosti Týždňa kresťanského domova. 

Je to jedinečný priestor  k tomu, aby sme v tejto hektickej  dobe ubrali zo svojho rýchleho životného tempa, trochu spomalili  a s vďačnosťou pohliadli na úžasný dar od nášho Stvoriteľa.  Tým darom je rodina, deti, vnúčatá, starí rodičia, ale aj všetci tí, ktorí sú bez partnerov. Je potrebné pripomenúť,  že ako kresťania máme prednosť vnímať  rodinu v oveľa širších súvislostiach, ako je naša telesná rodina.

My všetci spolu tvoríme kresťanský domov. Naše zbory, naša cirkev má byť  okrem iného zázemím, miestom kde sa ľudia  cítia dobre, radi sa vracajú. „Kresťanský domov“  cirkevné spoločenstvo je  síce viac menej virtuálna inštitúcia,  ktorá nežije v akejsi veľkej spoločnej domácnosti, ale napriek tomu má veľký potenciál a poslanie. Táto „rodina“ má  zvestovať  v duchu evanjelia  spolunažívanie  v oveľa širšom kruhu, ako je to klasickej ľudskej rodine.  Týždeň kresťanského domova je k tomu znova vhodnou príležitosťou aby sme si to vzájomne pripomenuli  a vyjadrili vďačnosť Bohu.

Prajeme vám,  aby ste aj v tomto čase prežili Božie priznanie a radosť z božích darov, ako sú rodina a kresťanský domov.

Autorom tohtoročných prednášok pod názvom: „Manželstvo, raj alebo peklo?“ je vedúci tohto oddelenia pri Česko-slovenskej únii cirkvi, Radomír Jonczy.

Prednášky si v elektronickej verzii môžete stiahnuť  tu: KD_MT_2016_sk_web

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *