Obnov nás!

 

Cieľom bolo vytvoriť príležitosť a čas na to, aby sme ako ľudia, ktorí spolu pravidelne spolupracujeme pri tvorení programu v košickom Pathfindri, mali čas na spoločné rozhovory, zdieľanie sa, premýšľanie o veciach, ktoré nás trápia, a nad rôznymi duchovnými otázkami, na oddych a načerpanie nových síl a tiež na to, aby sme strávili čas s kamarátmi, s ktorými ho trávime len málo.

Veľa času sme strávili diskutovaním o myšlienkach z prednášok Modlitebného týždňa mládeže CASD, ktorým sme sa každý deň venovali. Spoločný čas sme ale trávili rôznymi aktivitami – spievaním, hrami (napr. futbal), opekaním, spoločným varením, pri ktorom sme sa každý deň striedali, prechádzkami, pozeraním filmu a rozhovormi. Jeden z večerov sme strávili rozdelení na chlapčenskú a dievčenskú skupinu a mali sme tak príležitosť zhovárať sa o špecifických veciach, v ktorých sa odlišujeme. Ďalší večer sme hrali hry, počas ktorých sme sa nabehali po nočnom lese, ale aj rozprávali o svojich názoroch a boli nútení rýchlo sa rozhodovať. Aby sme dozvedeli viac o našich povahách, o tom, v čom sme rozdielni alebo rovnakí a ako spolu lepšie spolupracovať, tak sme dve poobedia počúvali o typológií osobností DISC. Každý mal možnosť zistiť, do ktorej kategórie patrí, kde patrí jeho kamarát, na čo si dať pozor pri vzájomnej spolupráci a v akých oblastiach na sebe ešte musí pracovať, aby lepšie zvládal svoje povahové črty.

Dni, ktoré sme na chate strávili, pokladám za veľmi užitočné, pretože po dlhom čase sme mali čas na utužovanie vzájomných vzťahov namiesto riešenia problémov, ktoré sa počas našej spolupráce vyskytujú.

 

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *